All for Joomla All for Webmasters

Активирана зимската служба на Центар

Активирана е зимската служба на Општина Центар, а фунцкионира и Кризниот штаб. Во моментов, нема поголеми излевања на вода или натрупувања со снег, соопшти општина Центар.

 

Со две големи специјални возила за расчистување снег на големи улици и три помали возила – „соларки" за чистење на тротоари и помали улици, општината е подготвена да делува при поројни врнежи на дожд и снег.

 

– Службите на општината продолжуваат будно да ја следат состојбата, а граѓаните доколку забележат промена на терен и штети, можат за да го известат Кризниот штаб на општината, стои во соопштението.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.