All for Joomla All for Webmasters

Бесплатен паркинг на 1 и 2 јануари на паркиралиштата на ПОЦ

Сите паркиралишта со кои стопанисува јавното претпријатие Паркинзи на општина Центар (ПОЦ) на 1 и 2 јануари ќе бидат бесплатни.

 

Од „ПОЦ" информираа дека денеска отворените паркиралишта со кои стопанисуваат ќе работат до 15 часот, а затворените паркиралишта и катната гаража до 18 часот. Шалтерите за издавање на на договори во Дирекцијата на претпријатието ќе работат до 16 часот.

 

Редовната наплата за паркирање на паркиралиштата на ПОЦ ќе продолжи во четврток на 3 јанаури со вообичаеното работно време.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.