All for Joomla All for Webmasters

Без вода утре дел од Општина Центар

Ден од Општина Центар утре ќе остане без вода, поради дефект на водоводната мрежа.

 

ЈП Водовод и Канализација информира дека на ден 08.01.2019 година (вторник), поради уличен дефект  Ф-80 мм на ул. Васил Ѓоргов бр.3 4 во нас. Капиштец, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од улиците: Васил Ѓоргов, Миле Поп Јорданов, Јуриј Гагарин, блоковите број 1, 3 и 5 на ул. Франклин Рузвелт и Министерство за економија од 08:00 часот па се до санирање на дефектот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.