All for Joomla All for Webmasters

Од денеска се уриваат дивите тераси на кафулињата во Центар

Почна уривањето на дивите тераси на кафулиња во Центар. Нелегалните тераси денеска почнаа да ги отстрануваат работници ангажирани од Општина Центар и тоа на Боемска улица.

 

Од Општината велат дека имаат издадено 16 решенија за уривање на летни тераси и сите една по една ќе се отстрануваат бидејќи тоа не го сториле сопствениците.

 

“Сите објекти кои ќе се уриваат имаат отстапување од Правилникот за летни тераси. Најчесто имаа одобрение за на пример икс метри летна тераса, а зафаќаат двојно или тројно повеќе, притоа узурпираат јавен простор” , велат од Општина Центар.

 

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.