Утре без вода неколку улици во Центар

Од ЈП Водовод информираат дека утре, 24.02.2021, поради дефект на затварач од Ф 100 мм на ул. Светозар Марковиќ, на раскрсницата со ул. Цицо Поповиќ,

без водоснабдување од 09:00 часот до завршување на дефектот ќе останат корисниците на ул. Светозар Марковиќ, ул.Цицо Поповиќ, ул.Истарска, дел од ул. Битолска и ул. Крушевска, како и објектот на ВЕРО ЏАМБО.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.