All for Joomla All for Webmasters

Чаир

Алијанса за Албанците и БЕСА поднесоа 86 приговори за изборниот процес во Чаир

Локални избори 2017

Алијанса за Албанците и БЕСА до Државната изборна комисија поднеле 86 приговори за изборниот процес во општина Чаир.


Самиот број на поднесени приговори, како што рече Емат Мехмети од БЕСА, покажува за каков нефер изборен процес станува збор во оваа општина.


Покрај разните неправилности во изборниот процес, имало и огромнен број неважечки гласачки ливчиња, поради што, како што истакна, имаат сериозни сомневања дека манипулацијата е направена токму со нив и затоа поголемиот број приговори се поврзани со тоа.


Од ДИК бараат сериозно да ги разгледа овие приговори и да одлучи непристрасно во интерес на правдата во корист на правдата.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.