All for Joomla All for Webmasters

Чаир

Акција за чистење на Општина Чаир

Чистење на Општина Чаир

Во Општина Чаир денеска и утре ќе се реализира акција за чистење, во рамки на иницијативата за чистење на Градот Скопје.

 

Ангажирани за реализација на овој процес ќе бидат јавните претпријатија ЈП „Комунална хигиена“, ЈП „Паркови и зеленило“, ЈП „Водовод и канализација“, ЈП „Улици и патишта“ и сезонските работници ангажирани од страна на Општина Чаир.

 

Извор: МИА

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.