All for Joomla All for Webmasters

Чаир

Акција за кастрење на гранките на дрворедите во Чаир

Кастрење на гранките во Чаир

Во општина Чаир од денеска до среда ќе се спроведува акција за кастрење на гранките на дрворедите. 


Акција се спроведува од крстосницата на улицата „Кемал Сејфула“ до краjот на дрворедите на оваа улица и од крстосницата на улицата „Џон Кенеди“ до крстосницата на улицата „Втора македонска бригада“.


Како што информира општина Чаир, се кастрат гранки на дрвјата кои го попречуваат јавното осветлување во вечерните часови, особено коловозот и пешачките патеки.


Во соработка со јавните претпријатија „Паркови и зеленило“ и „Градски паркинг“ во оваа општина се подигаат и преместуваат непрописно паркираните возила на коловозот.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.