All for Joomla All for Webmasters

Чаир

Во Чаир лани исчистени 35 метри кубни градежен шут

Чистење на градежен шут

На територијата на Општина Чаир на крајот на 2017 година, 330 ангажирани работници собрале 35 метри кубни градежен шут.


Како што соопштија од општината, тие во координација со Град Скопје, Јавното претпријатие „Паркови и Зеленило“ и Јавното Претпријатие „Комунална Хигиена“ во заедничка акции за чистење, на територија на Општина Чаир покрај градежениот шут биле собрани и 120 метри квадратни комунален смет.


Од општината информираат дека ваквите акции ќе бидат воспоставена пракса.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.