Чаир

Дел од Општина Чаир утре без вода

Прекин на водоснабдувањето утре од девет часот ќе имаат дел од корисниците од улиците „Перо Тошев“ и „363“ во Општина Чаир.

 

Како што соопштуваат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје, водоснабдувањето е прекинато поради промена на затварач и П.П.Хидрант од Ф 80 мм на улицата „Џон Кенеди“ број 12 во населбата Чаир.

 

Корисниците ќе бидат без вода до завршување на интервенцијата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.