Чаир

Oпштина Чаир продолжува со санирање на оштетените улици на нејзина територија

Заврши асфалтирањето на оштетениот дел на булеварот “Цветан Димов“ каде што беше потребна итна интервенција како една од најфреквентните зони во сообраќајот, информираат од Општина Чаир.

 

 

Во врска со ова, Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу на неговата официјална страна им се обрати на граѓаните со овие зборови: “Има прогрес во секоја област, но има уште многу работа која заедно ќе ја направиме реалност!“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.