Чаир

Маски и средства за дезинфекција за 15 приватни амбуланти во Чаир

Службите на Општина Чаир во текот на денешниот ден распределија заштитни маски и средства за дезинфекција за 15 приватни амбуланти на територија на Општина Чаир.

„Грижата за сигурноста на медицинскиот персонал кои се првата линија во борбата против вирусот Ковид-19 е еден од најголемите приоритети за кој наискрено се залагаме“, се наведува во соопштението.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.