Чаир

Дезинфекција на 162 згради во Чаир

По дезинфекцијата на влезовите на колективните згради во населбите Стар Чаир и Топанско Поле, денеска Општина Чаир продолжи со активностите во другите населени места, информираат од општината.

 

Се дезинфицираа зградите на улицата Џон Кенеди, во населбите Серава, Гази Баба, Саат-кула, Дуќанџик, колективните згради во зоната на Бит-пазар во близина на Трговскиот центар „Мавровка“.

 

Со ова се заокружи акцијата, коja опфати дезинфекција на вкупно 162 влеза на колективните згради на територијата на општина Чаир.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.