Чаир

Без вода делови на Аеродром и Чаир

Од ЈП „Водовод и Канализација“ информираат дека заради давање на водоводен приклучок на водоводна мрежа со пречник 200 мм на Бул. Србија, утре без водоснабдување од 09:00 часот до завршување на интервенцијата ќе останат корисниците од дел од истиот булевар и бензинската станица на Окта. (Општина Аеродром).

Исто така заради давање на водоводен приклучок на водоводна мрежа со пречник 400 мм на Бул. Никола Карев, без водоснабдување од 09:00 часот до завршување на интервенцијата ќе останат и корисниците од ул. Топаанска и ул. Војдан Чернодрински. (Општина Чаир).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.