Чаир

Општина Чаир ќе им помага на граѓаните за набавка на лекови викендов

Општина Чаир ве известува дека во текот на полицискиот час овој викенд ќе асистира за исполнување на потребите на граѓаните на нејзината територија за здравствени медикаменти обезбедувајќи транспорт за лекови од аптеките во временскиот интервал од 10:00 до 20:00 часот.

Граѓаните кои имаат потреба од купување лекови ќе може нарачката да ја направат на овие два контакт-броја: 072 521 165 и 078 391 890. Двајца ангажирани работници со дозвола за движење ќе извршат достава на лековите до нивните домови, се вели во соопштението.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.