All for Joomla All for Webmasters

Ќе се чисти резервоарот во Синѓелиќ, можни прекини во водоснабдувањето

ЈП „Водовод и канализација“

ЈП „Водовод и канализација“ за утре и задутре најавува чистење на резервоарот во населба Синѓелиќ во општина Гази Баба поради што се можни мали прекини во водоснабдувањето во населбата.


Активностите за чистење и хлорирање на резервоарот ќе почнат утре во девет часот, информира Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.