All for Joomla All for Webmasters

Реконструкција и изградба на нови улици во Општина Гази Баба

Општина Гази Баба започна со градежни работи за асфалтирање на повеќе улици низ општината. Целосно е асфалтирана улицата 15 и улица 2 во населеното место Инџиково. Исто така се асфалтира и улицата 28 во населеното место Сингелиќ.


Од Општина Гази Баба информираат дека во следниот период согласно динамиката продолжуваат со асфалтирање и во другите населени места.


Општина Гази Баба првата фаза од големата акција за реконструкција и изградба на нови улици во општината ја започна уте во средината на април со поставување асфалт на новата улица до амбулантата во Ченто, а на улицата Товарник започнаа активности за проширување на улицата согласно планот.


Со оваа акција ќе бидат опфатени населените места Сингелиќ, Инџиково, Стајковци, Брњарци и Јане Сандански. Планот предвидува реконструкција како и изградба на нови улици во сите населени места.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.