Утре намалено водоснабдување во Автокоманда, Маџари и Сингелиќ

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре, 17.10.2020 година, поради реконструкција на водоводна мрежа на Бул. Александар Македонски бб,

од 09:00 часот до завршување на дефектот со намален притисок на вода ќе останат корисниците од населбите: Автокоманда, Маџари и Сингелиќ.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.