All for Joomla All for Webmasters

Редовната дератизација во о. Ѓорче Петров

Дератизација во Ѓорче Петров

Општина Ѓорче Петров од денеска во наредниот период ќе ја спроведе редовната дератизација и дезинфекција на својата територија.

 

Како што соопштина од општината со пролетната дератизација ќе бидат опфатени 2.500 шахти на фекална и атмосферска канализација, како и подрумските и тавански простории на сите шест основни училишта во Ѓорче Петров. и двете подрачни ,,Димитар Поп Георгиев Беровски,, во Хром и ,,Јоаким Крчовски,, во село Никиштане.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.