All for Joomla All for Webmasters

Опремена куќата на Драги - човекот со ластичињата од „Рекорд“

Опремена куќата на Драги

Општина Ѓорче Петров веќе е препознатлива по хуманата димензија која е застапена во работењето на локалната самоуправа. Како и многупати досега, и овојпат општинарите, предводени од градоначалникот Александар Наумовски ја покажаа својата хуманост, овојпат преку донација на покуќнина за како што велат, нивниот сограѓанин, Драги од Хром кој е социјален случај и е во тешка здравствена состојба.


При реализацијата на оваа хуманитарна помош, градоначалникот Наумовски истакна дека идејата да му се помогне на овој човек, дошла откако го посетил Драги, при што самиот побарал покуќнина.


На Драги, познат како човекот кој продава стегачи за коса на Рекорд, покрај мебел, општината му додели и еднократна парична помош, а понудено му е и болничко лекување, информираат од општината.

 

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.