All for Joomla All for Webmasters

Општина Ѓорче Петров ќе пренесува идеи и искуства од Општина Ормож, Словенија

Општина Ѓорче Петров

Идеи и искуства кои ги применува Општина Ормож од Словенија во делот на водоснабнување, наводнување и прочистителни станици на отпадни води ќе ги применува и Општина Ѓорче Петров. Оваа соработка е резултат на посетата на градоначалникот Александар Наумоски во оваа општина.

 

Делегација од општина Ѓорче Петров предводена од градоначалникот Александар Наумоски при официјалната посета на Општина Ормож Република Словенија направиви теренски увид на инфраструктурни проекти од областа на водоснабнување, наводнување и прочистителни станици на отпадни води. Како што информираат од општината на градоначалникот и останатиот тим од Општина Ѓорче Петров им биле презентирани начините и можностите на искористување на средства од фондовите на ЕУ. Исто така претставниците на општина Ормож им ги презентирале резултатите и ефектите од реализираните проекти.Тимот на општина Ѓорче Петров извлече идеи и искуства за кои ветија дека силно ќе се заложат да ги реализираат и да овозможат подобар живот за сите граѓани.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.