All for Joomla All for Webmasters

Општина Ѓорче Петров им оддаде почит на паднатите борци од НОБ

Делегација од Општина Ѓорче Петров, предводена од градоначалникот Александар Наумоски денеска положи цвеќе пред споменикот на паднатите борци од НОБ во Реонскиот парк во Ѓорче Петров. 

 

„Им оддадовме почит на паднатите борци од НОБ на споменикот во паркот во Ѓорче Петров. Денешниот 11-ти Октомври е истовремено и потсетник на слободна Македонија, благодарејќи им на оние кои ги дадоа своите животи за независност. Слава им“ , напиша градоначалникот на својата фејсбук страна.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.