340 првачиња во Општина Ѓорче Петров добија новогодишни пакетчиња

Во пресред на новогодишните празници Oпштина Ѓорче Петров, подели околу 340 пакетчиња за првооделенците во основните училишта на територија на Oпштина Ѓорче Петров.

 

Денеска во Домот на култура во Ѓорче првачињата имаа можност да погледнат претстават а омилениот лик Дедо Мраз на сите дечиња им подели новогодишни пакетчиња. Пред почетокот на претставата децата ги поздрави и им посака среќна Нова година и божикни празници, советничката Вера Перовска.

 

Општина Ѓорче Петров новогодишни пакетчиња подели втора година по ред а од следната година пакетчиња ќе добијат и децата од основните училишта од повисоките одделенија. Денеска општината исто така подели и дидактички материјали и флеш табли за првачињата од сите 6 основни училишта.

 

Општина Ѓорче Петров денеска освен на првачињата новогодишни пакетчиња им подели и на 40 децата од социјално загрозените семејства.

 

.be

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.