All for Joomla All for Webmasters

Продолжува мерката еднократна помош за новороденче во Општина Ѓорче Петров

Општина Ѓорче Петров новата година ја почнува со создавање нови планови и амбиции.

 

Од Општината информираат дека креираат нови проекти, но продолжуваат и со старите кои се докажаа како ефикасни. И во наредните 12 месеци Општина Ѓорче Петров ќе доделува еднократна парична помош за новороденчињата.

 

Минатата година по 5000 илјади денари добија 293 семејства во Ѓорче Петров. Еднинствен услов за доделување на еднократна парична помош е и двајцата родители да се жители на општината.

 

.be

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.