All for Joomla All for Webmasters

Делови од Карпош, Кисела Вода и Ѓорче Петров утре без струја

Делови од Скопје без струја

Корисниците од село Кондово утре од 8:30 до 10:30 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.


Од 9:00 до 14:00 часот без струја ќе бидат и дел од корисниците од село Долно Коњари, а од 9:00 до 09:30 часот дел од корисниците покрај улицата „Ангел Динев“ и корисниците од улицата „Кленоец“ бр. 3а во општина Ѓорче Петров.


Во периодот од 9:00 до 15:00 часот без напојување со електрична енергија ќе бидат и корисниците од улицата „Никола Русински“ бр.12, влез 1 и 2 во општина Карпош, а од 5:00 до 9:00 часот корисниците покрај булеварот „Борис Трајковски“ на подуличка и крак 22 и од населбата „Усје“ во општина Кисела Вода.


Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипите на „ЕВН Македонија“ АД.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.