All for Joomla All for Webmasters

Десет повредени во девет сообраќајки вчера во Скопје

Сообраќајки во Скопје

Девет лица се полесно и едно е потешко повредено во вкупно девет сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје.

 

Сообраќајната полиција санкционирала 69 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената, а од сообраќај исклучила вкупно 21 возач, од кои тројца што управувале возило под дејство на алкохол и 18 возачи кои возеле пред да се стекнат со право на управување моторно возило.  

 

Од сообраќај се исклучени 21 возило, со истечена важност на сообраќајната дозвола, 98 автомобили кои биле непрописно паркирани, а со пајак се подигнати 60 возила.


Дваесет и осум возачи се казнети за користење на мобилен телефон.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.