All for Joomla All for Webmasters

Санација на детските едукативни инсталации во Скопје

Детски едукативни инсталации

Град Скопје денеска ја почна санацијата на детските едукативни инсталации што се поставени во Градскиот парк и Парк „Македонија“ во Скопје.


Во текот на наредните денови, доколку тоа го овозможуваат временските услови, ќе се изврши шмирглање и лакирање на оштетените дрвени делови, ќе се бојадисаат металните делови на инсталациите и ќе  се дополнат  нивните подлоги со бела ризла.


Станува збор за просторните инсталации: „Авантурите на пчеличката Маја“, поставена  на дел на зелената паркова површина на потегот помеѓу булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ и улицата „Јуриј Гагарин“; „Авантурите на мравката и штурецот“, поставена  во дел  зелената паркова површина на потегот помеѓу булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ и улицата „Јуриј Гагарин“; „Волшебникот од Оз“ поставена во Градски парк и „Октоподот Хенк“, поставена во зелената паркова површина на потегот помеѓу булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов “ и улицата „Јуриј Гагарин“.


Градот Скопје упатува апел до граѓаните во периодот додека трае санацијата  на детските инсталации да не ги користат.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.