All for Joomla All for Webmasters

Изградба на инфраструктура за собирање отпадни води во Скопје

Собирање отпадни води во Скопје

Во населбата Ново Лисиче во општина Аеродром денеска  ќе почнат градежни работи  за ИПА 2 проектот „Подобрување на инфраструктурата за собирање на отпадните води во градот Скопје“. 


Инвестицијата е финансирана со средства на Европската Унија во износ од над девет милиони евра и кофинансирана со 15 проценти од Буџетот на Република Македонија и е предуслов за изградба на главната пречистителна станица за отпадни води за град Скопје.


На почетокот на активностите се најавени обраќања на министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки, шефот на делегација на ЕУ во РМ Самуел Жбогар и градоначалникот на Скопје Петре Шилегов.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.