All for Joomla All for Webmasters

Активности во скопските општини

Во текот на вчерашниот и денешниот ден се врши темелно чистење на Хром. Службите на општина Ѓорче Петров во рамки на оваа акција, работат и на косење на површините каде има потреба од интервенција.

 

 

Општина Ѓорче Петров одјави јавен повик за давање на користење на објектите за спорт, сопственост на Општина Ѓорче Петров. Барањето се поднесува најдоцна до 17-ти јули. На користење се даваат спортски сали, училишни  сали, фудбалски стадиони и тениски терени.

 

Во ноќните часови на територијата на Општина Петровец се изврши теристрично  запрашување против комарци со специјализирана екипа од Центарот за јавно здравје - Скопје.Вакви активности се вршат секоја година во овој период од годината се со цел намалување и уништување на поголемиот број на комарци.

 

Градоначалникот на Аерором на средбата со жителите на Долно Лисиче разговараа за проблемите со кои се соочуваат, особено во однос на инфраструктурата и за реконструкција на регионалниот пат Јурумлери – Драчево. Од општината информираат дека продолжуваат да работат на останатите инфраструктурни зафати на улицата и околните краци.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.