Без струја делови од општините Илинден и Чаир

Без напојување со електрична енергија денеска неколку часа ќе бидат делови од општините Илинден и Чаир.

 

Како што информира РЦУК по известување од „ЕВН Македонија“ АД, без струја од 8 до 14.30 часот ќе бидат корисниците од индустриската зона Илинден – ул.„10“ (делот кај бензинска пумпа ИЛИНОИЛ) и Фирмите Палкомак, ДВНП Сервис Петрол, ДППУ Лаки Лазо, Рико- градба, Љупчо Белина, Агрома, Маја Компани во општината Илинден.

 

Од 08:10 до 14:10 часот без струја ќе бидат корисниците во дел од ул.„Методија Митевски“, дел од бул.„Македонско-косовска бригада до раскрсницата со бул.„Словенечка“ во општината Чаир.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.