Утре автобусите ќе сообраќаат по неделен возен ред

Поради државниот празник 23 Октомври- Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред, информираат од ЈСП.

 

Дежурни ќе бидат три билетарници:

 

Транспортен центар 7-19.30 часот

 

Зелено пазарче 7-19.30 часот

 

Ѓорче Петров 7-13 часот

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.