Долговите за вода до 29 ноември ќе можат да се платат без камата

ЈП Комунална хигиена-Скопје ги известува корисниците коишто имаат заостанат долг на заедничка сметка во евиденција на ЈП Водовод и канализација-Скопје може да ги платат без камата и на рати.

 

Неплатените сметки за собирање и транспортирање комунален отпад (тужен и редовен), може да се платат без пресметана камата за задоцнето плаќање, во периодот од 04.11. до 29.11.2019 година, информираат од претпријатието.

 

Можноста за плаќање на заостанатиот долг без пресметана камата се однесува само на физичките лица (колективните и индивидуалните домаќинства).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.