Град Скопје промовираше нова поштенска марка (ВИДЕО)

Градот Скопје денеска на прес-конференција ја промовираше новата поштенска марка.

 

Промоцијата е по повод 75 години од ослободувањето на Скопје.

 

На промоцијата се обратија градоначалникот Петре Шилегов и директорот на Македонски пошти, Ејуп Рустеми. 

 

Повеќе во видеото...

 

.be&fbclid=IwAR3uprHwnfnUpivHSyv0vX4usle1d3fG4wpztCmS0Oi5v--ScmWNCOjYj4c

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.