Утре без струја повеќе делови на Скопје

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без електрична енергија ќе останат:

 

Во периодот од 08.00 до 09.30 часот, објектот на Бурдем Пластика како и објектите што се напојуваат од истата трафостаница во село Студеничани. ( општина Студеничани )

 

Во периодот од 08.00 до 11.00 часот, корисниците од бул. Партизански Одреди бр.82 како и објектот на бензинската пумпа на Макпетрол. ( општина Карпош )

 

Во периодот од 08.00 до 13.00 часот, корисниците од ул. Стојко Јовановски како и дел од корисниците од улиците Максут Садик и Џон Кенеди. ( општина Чаир )

 

Во периодот од 08.30 до 12.00 часот, дел од корисниците од улиците Сердарот и Герника. ( општина Кисела Вода )

 

Во периодот од 09.00 до 14.00 часот, дел од корисниците од село Бразда. ( општина Чучер Сандево )

 

Во периодот од 09.45 до 10.45 часот, корисниците од населените места во цела општина Зелениково. ( општина Зелениково )

 

Во периодот од 10.30 до 12.00 часот, дел од корисниците од село Драчево, лоцирани кај Марлес. ( општина Кисела Вода )

 

Во периодот од 11.00 до 13.00 часот, дел од корисниците од село Студеничани, како и објектот на фабриката Фруктал во село Студеничани. ( општина Студеничани )

 

Во периодот од 13.00 до 14.30 часот, корисниците од селата Студеничани и Морани. ( општина Студеничани )

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.