Ново зеленило во дворот на Карев (ВИДЕО)

Денеска градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов го промовираше новото зеленило во училишниот двор на средното училиште Никола Карев.

 

Шилегов истакна дека зеленилото ќе придонесе за почиста и поквалитетна животна средина и најави дека проектот ќе се имплементира во сите средни училишта во градот. Тој повика истото да се практикува и во основните училишта.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.