Зоолошката градина во Скопје од утре почнува со работа

Зоолошката градина во Скопје од утре, 26 мај, од 9 часот, почнува со работа, но со нов протокол за движење и придржување кон мерките за заштита од коронавирус.

 

„Ве очекуваме на повторна дружба и прошетка, но овојпат поради ситуацијата, со нов протокол за движење и придржување кон мерките: Носење маска/марама при влез во Зоо Скопје. Чекаме ред на дистанца од 1,5 м уредно обележано. Строго е забрането хранење и доближување до животните. Отпадоците да се фрлаат во корпите. Не смее да се употребуваат летниковците и детските игралишта. Низ зоолошката градина, држете дистанца од другите посетители“, соопштија од ЗОО-Скопје.

 

Исто така, бројот на посетители ќе биде ограничен, за да не се создава поголема гужва низ градината.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.