Без струја повеќе делови на Скопје

Од ЕВН Македонија информираат дека без електрична енергија ќе останат:

- во периодот од 4:30 до 5:00 часот, поголем дел од централното градско подрачје, односно дел од населба Пролет, јавните институции и другите објекти лоцирани на кејот на реката Вардар, плоштад Карпошово востание, „Веро џамбо“, дел од корисниците лоцирани кај Зелен пазар, како и дел од корисниците од населба Кисела Вода од зграда Пегла до објектот на технички преглед (општина Центар и Кисела Вода)

- во периодот од 7:30 до 15:30 часот, продавниците лоцирани на пластичарската улица на пресек со ул. Исмаил Кадаре, корисниците од улиците Исмаил Кадаре и Кумбара, како и дел од корисниците од улиците Кримска и 138 (општина Чаир)

- во периодот од 7:50 до 15:30 часот, корисниците од село Кучково (општина Ѓорче Петров)

- во периодот од 8:30 до 11:30 часот, каменоломите на Титан Беровиќ и Гама Градба, корисниците од селата Осинчани, Елово, Црн Врв, Малчиште и Маркова Сушица, (општина Студеничани) Јаболци, Нова Брезница, Патишка Река, Држилово, Ракотинци и Добри Дол, како и објектите на ловиштето Јасен (општина Сопиште)

- во периодот од 8:30 до 13:30 часот, корисниците од село Добри Дол, лоцирани на потегот од црквата кон град Скопје (општина Сопиште)

- во периодот од 8:30 до 18:00 часот, корисниците од селата Горно и Долно Соње, Света Петка, Чифлик и Говрлево, како и сите стопански и нестопански објекти на тој потег (општина Сопиште )

- во периодот од 12:00 до 15:00 часот, корисниците од ул. Бернард Расел (општина Ѓорче Петров).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.