Утре без струја повеќе делови на Скопје

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека поради планирани технички зафати во електро-системот во градот Скопје, утре без струја ќе останат:

- во периодот од 08:30 - 15:00 часот, корисниците ул.Марко Орешковиќ. (општина Кисела Вода);

- во периодот од 08:00 - 09:30 часот, ресторанот „Интермецо“, карате клубот „Работнички“, пералните за возила на бул. Митрополит Теодосиј Гологанов броевите: 70, 75, 77, 79. (општина Центар);

- во периодот од 08:80-18:00 часот, Стопанските и нестопанските објекти од семафорите во Пинтија до мостот на влез во Драчево, сите компании и бензиски пумпи од тој дел ќе бидат со повремени прекини во тој период. (општина Кисела Вода);

- во периодот од 08:30 - 13:00 часот корисниците во зградата на КЈУБИ. (општина Центар);

- во периодот од 08:00 - 10:30 часот корисниците од ул.1611. (општина Аеродром);

- во периодот од 13:00 - 15:30 часот корисниците од бул. Трета Македонска Бригада, делот кај подулицата со бр.3. (општина Аеродром);

- во периодот од 09:00 - 11:00 часот корисниците на дел од ул. Хелсиншка околу броевите11 и 13, ул.Ташкентска околу броевите 20 и 22. (општина Карпош)

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.