Без струја делови на Сопиште, Кисела Вода, Карпош, Аеродром и Сарај

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека без електрична енергија ќе останат делови на Сопиште, Кисела Вода, Карпош, Аеродром и на Сарај.

- од 9 до 11 часот струја ќе немаат корисниците од ул. 8 во Сопиште (општина Сопиште),

- од 12 до 15.30 часот корисниците од улицата Благоја Гојан и уличките до неа (општина Кисела Вода),

- од 9 до 13 часот корисниците од улицата Јуриј Гагарин бр. 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42, 44 (општина Карпош),

- во периодот од 11 до 14 часот корисниците од булеварот Борис Трајковски, подулица број 9 - објектите во близина на пругите за цементарницата (општина Кисела Вода),

- од 8.30 до 13.30 часот корисниците од улицата Богомилски поход и околните улици (општина Аеродром),

- од 8.30 до 11 часот корисниците од местото наречено Габечки Дол во Добри Дол на крајот на селото (општина Сопиште),

- од 8.30 до 14.30 часот потрошувачите по пругата кон с. Кондово до обиколницата (општина Сарај).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.