Делови од Карпош и Чучер Сандево утре без струја

Заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 21.09.2020 година (понеделник), без електрична енергија ќе останат:  

од 09:00 до 11:30 часот, ул. Волгоградска,  (зграда 1 и зграда 2 ), Бул. Партизански Одреди (зграда 72 и зграда  74 ).  (Општина Карпош)

од 09:00 до 14:00 часот, Стопански објекти  на фирмите: Пласт Комерц, Стоп и Го , Електроводомонт и Виргина. (Општина Карпош)

од 09:00 до 14:00 часот, с.елата Долно и Горно Блаце.  ( Општина Чучер - Сандево )од 12:30 до 15:00 часот, дел од ул.Ботун и Бул. Партизански Одреди зграда 169 и зграда 173 (Оштина Карпош)

   

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.