Утре и во вторник делови од повеќе општини без струја

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија утре и во вторник ќе останат следните корисници:  

 

      на ден 23.11.2020 година (понеделник)

 

од 08:30 до 15:00 часот, повремени прекини ќе имаат корисниците од дел од ул. Козара.  (Општина Центар)

од 09:00 до 11:00 часот и од 12:00 до 14:00 часот, без електрична енергија ќе бидат корисниците од дел од ул. Лука Геров.  (Општина Ѓорче Петров)

од 09:00 до 13:00 часот, дел од с. Зелениково во близина на општината. (Општина Зелениково)

од 09:00 до 15:00 часот делови од улиците: Индира Ганди и Пелагонија. (Општина Шуто Оризари)

 

      на ден 24.11.2020 година (вторник)

       

од 08:30 до 12:00 часот, дел од Волково, поточно објектите во околина на  фирмите: Гранит и Водостопанство - Вардар.  (Општина Ѓорче Петров)

од 09:00 до 10:00 часот, ул. Исаија Маџоски згради со бр: 29, 32, 34, 36 и 38 како и Детска градинка  - Росица.  (Општина Ѓорче Петров)

од 09:00 до 12:00 часот, ул. Борка Талески бр. 26. (Општина Центар)

од 09:00 до 15:00 часот, дел од корисниците од ул. Митрополит Теодосиј Гологанов, ( во близина на објектите со  броеви  72 и 74 ) и делови  од улиците: Њуделхиска, Анкарска и Атинска.  (Општина Карпош)

од 10:30 до 11:30 часот, дел од ул. Веле Марков. (Општина Ѓорче Петров)

од 12:00 до 13:00 часот, ул. Стево Филиповиќ зграда 2 и зграда 4.  (Општина Ѓорче Петров)

од 13:30 до 14:30 часот, делови од улиците: Мраморец и Белишка. (Општина Ѓорче Петров)

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.