Без струја и вода во следните денови улици од неколку општини

Заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат следните корисници:

 на ден 27.11.2020 година - петок

од 08:00 до 12:30 часот, корисниците од селата: Горно ,Долно Количани, Пагаруша, Вртекица, Равни Габер, Драчевица, Црвена Вода, Цветово, Палиград, Алдинци,  Oпштина Студеничани

од 08:30 до 15:00 часот, дел од ул. Кленоец и ул. Владимир Каваев, Општина Карпош 

од 12:00 до 13:30 часот, дел од улиците: Исаија Маџовски, Ибе Паликуќа, Воин Драшковиќ и Стево Филиповиќ, Општина Ѓорче Петров 

од 12:00 до 13:30 часот, дел од улиците: Веселин Маслеша, Шекспирова и Бранислав Нушиќ, Општина Карпош 

 

на ден 28.11.2020 година  - сабота 

од 08:00 до 12:30 часот, корисниците од ул. Архиепископ Доситеј, зграда бр. 33 и зграда бр.35, Општина Чаир 

 

на ден 30.11.2020 година - понеделник

од 09:00 до 12:00 часот, корисниците од делови од улиците: Римска, Анкарска, Атинска, Наум Евро, Панче Пешев и Бахар Моис, Општина Карпош 

од 09:00 до 13:00 часот, корисниците од дел од с. Чајлане, Општина Сарај 

 

Известувње од ЈП Водовод и канализација

на ден 27.11.2020 година -петок

Поради исклучување стара   и поврзување нова водоводна мрежа  од   на ул. Дебарца 58,  од  09:00 часот  до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување  ќе  имаат  корисниците  од дел од  улиците: Дебарца , Људевит Гај и Радњанска, Општина Центар.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.