Утре и на Божик градскиот автобуски превоз ќе се одвива по неделен возен ред

Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) - Скопје, ја информира јавноста дека поради верските празници Бадник и Божик, јавниот автобуски превоз утре, среда (6 јануари) и четврток (7 јануари) ќе се одвива по неделен возен ред.

Утре (6 јануари), дежурни ќе бидат билетарниците на Зелен пазар и Транспортен центар кои ќе работат од 7 до 19 часот, а од 7 до 13 часот ќе биде отворена билетарницата во Ѓорче Петров.

Во четврток (Божик) билетарниците нема да работат.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.