Без струја делови на Кисела Вода, Центар и Карпош

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, денеска без електрична енергија ќе останат следните корисници:

Од 08:00 до 14:00 часот, корисниците од делови од улиците: Томе Стефановски и Славка Димкова во нас. Драчево. ( Општина Кисела Вода )

Од 08:00 до 15:00 часот, корисниците од дел од ул. 166. ( Општина Центар )

Од 08:30 до 10:30 часот, корисниците од делови од улиците: Иван Цанкар, Бела Краина и Франц Месеснел во нас. Влае. ( Општина Карпош )

Од 09:00 до 13:00 часот, корисниците од ул. Петар Поп Арсов бр. 40. (Општина Центар )

Од 09:15 до 13:30 часот, корисниците од ул. Радика, зграда број 1 и ул. Огражден, згради број 1, 2 и 3. ( Општина Карпош )

Од 11:30 до 14:30 часот, корисниците од дел од ул. Франц Прешерн. (Општина Карпош )

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.