Утре без струја делови од Карпош, Кисела Вода, Центар и Чучер Сандево

Од ЕВН Македонија информираат дека утре без електрична енергија ќе останат:

во периодот од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од дел од ул.Франце Прешерн во Општина Карпош.

во периодот од 08.30 до 15.00 часот, корисниците од дел од ул.Банско, дел од ул.Кратовска, дел од ул.Рилски Конгрес од бр.50 до бр.57. во Општина Кисела Вода.

во периодот од 08.00 до 17.00 часот, дел од корисниците од ул. Петар Драпшин, дел од ул.Лав Толстој, дел од ул. Добромир Хрс, дел од ул. Ефтим Спространов во Општина Кисела Вода.

во периодот од 08.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од ул.164 во населба Крњево, ул.163 во населба Крњево во Општина Центар.

во периодот од 09.00 до 13.00 часот, дел од корисниците од село Кучевиште кон Манастир Св.Архангел Михаил во Општина Чучер Сандево.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.