Утре без струја улица во Кисела Вода, а без вода дел од Карпош

Заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа,  утре без електрична енергија ќе останат следните корисници:

од 09:00 до 14:00 часот, корисниците од дел од ул. Јустинијан Први во с. Драчево, поточно делот од основното училиште кон с. Студеничани. (Општина Кисела Вода)

Поради изведување на водоводен приклучок на водоводна мрежа со пречник од ф-100мм, на Бул. Партизански Одреди бр. 63, од 09:00 часот до завршување со активностите, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од бул. Партизански Одреди на потегот од бул. 8-ми Септември до ул. Франклин Рузвелт (само непарните броеви) и бул. Партизански Одреди бр. 48. (Општина Карпош)

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.