Утре без струја и вода улици од Кисела Вода, Ѓорче и Карпош

Заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат следните корисници:

 

на ден 06.08.2021 година (петок):

 

од 08:00 до 12:00 часот,  корисниците од дел од ул. Сердарот, дел од ул. Речиште и дел од ул. Нагоричанска (Општина Кисела Вода)

 

од 08:00 до 13:00 часот,  корисниците од дел од  нас. Стопански Двор, во околина на Галафарм (Општина Ѓорче Петров)

 

од 09:00 до 13:00 часот,  корисниците од  дел од корисниците на ул. Браќа Чакреви и ул. Мис Стон (од бр. 2 до бр. 10). (Општина Ѓорче Петров)

 

од 09:00 до 14:00 часот,  корисниците од  дел од ул. Воин Драшкоци, поточно објектите со бр. 23, бр. 25, бр. 27 и бр. 29.  (Општина Ѓорче Петров)

 

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дена на ден  06.08.2021 г., петок, поради изведување на водоводен приклучок Ф-100 мм на ул. Прашка бр. 36 во населба Тафталиџе, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улица Прашка. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:00 часот до завршување со приклучокот. пштина Карпош)

Поради изведување водоводен приклучок ф-100мм на Виктор Иго 51, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од Виктор Иго, Дренак, Невена Георгиева Дуња и Драга Стојановска. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 07:30 часот до завршување со активностите. пштина Кисела Вода)

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.