Делови од скопските општини без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН Македонија, известува дека денеска поради планирани технички зафати, без електрична енергија ќе останат:

- во време од 9:00–15:00 часот корисниците на дел од ул.1 во с.Мирковци, дел од с.Горно Оризари и населеното место Голиево. (о. Чучер Сандево).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.