Претпладнево без струја се делови на Карпош, Гази Баба и Аеродром

Од ЕВН Македонија АД информираат дека денеска претпладне без електрична енергија се:

Корисниците од стопанските објекти Регенератор, асфалтна база Дарс, МВМ Компани, Гранит Лепенец и асфалтна база Гранит кај Лепенец до село Орман. (Општина Ѓорче Петров), како и дел од корисниците од ул. Мариовска (Општина Кисела Вода) и ул. Трнодол. (Општина Карпош) и корисниците од ул. Лазар Поп Трајков бр.20 и бр.22. (Општина Гази Баба)

 

 

Во периодот до 15.00 часот, корисниците лоцирани на пат за село Долно Лисиче, како и корисниците на потегот од село Долно кон село Горно Лисиче кон Биолеб. (Општина Аеродром)

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.