Без струја повеќе скопски општини

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека денеска, без електрична енергија, ќе останат повеќе скопски општини.

· во периодот од 9 до 12 часот корисниците од ул. Атанас Раздолов (парните броеви од 2 до 16) (општина Кисела Вода);

· во периодот од 9 до 14 дел од корисниците во с. Злокуќани, „СИЗ - Македонија“, „Момин Поток“, „Синтек“, „Европа 92“ (општина Карпош);

 

 

· во периодот од 8.10 до 15.30 часот корисниците од с. Раштак (општина Гази Баба) и од с. Љуботен (општина Бутел);

· во периодот од 9 до 11 часот корисниците на дел од ул. 3 во с. Љубин (општина Сарај);

· во периодот од 8 до 12 часот корисниците на дел од ул. Зеничка од бр. 1 до бр. 45, ул. Зеничка од бр. 21 до број 45 (општина Гази Баба).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.